اخبار

دیدار برگزار کنندگان کنگره با دبیر محترم ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جناب آقای دکتر حمیدیه

 به گزارش روابط عمومی چهارمین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران، صبح روز دوشنبه 7 بهمن 98 جلسه همفکری میان مسئولین کنگره ملی و بین المللی ژنتیک و دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

در این جلسه طرفین درخصوص برگزاری هرچه بهتر و باشکوه تر این رویداد بزرگ بین المللی علمی، فرهنگی و اقتصادی با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 
دکتر سید جواد مولی دبیر علمی کنگره، ضمن ارائه خلاصه ای از فعالیت های انجام شده تا کنون جهت تدارکات برگزاری کنگره، به اجرای موفق سال های گذشته کنگره ژنتیک اشاره کرد و گفت: این کنگره با مشارکت ایتالیا برگزار خواهد شد.
دکتر مریم مهاجری مدیر برنامه های علمی و تجاری سازی کنگره در ادامه این سخنان گفت: امسال برای اولین بار، 2 جشنواره بزرگ در حاشیه کنگره ژنتیک برگزار می گردد. اولین جشنواره تجاری سازی ایده ها، محصولات و خدمات فناورانه حوزه ژنتیک و بیوتکنولوژی با هدف تعامل هرچه بیشتر نقش آفرینان بازار اقتصادی این حوزه با دانشگاه، به شکل بین المللی برگزار خواهد شد. این جشنواره شامل بخش های بسیار متنوعی خواهد بود. همچنین اولین جشنواره دانش آموزی حوزه ژنتیک نیز در همین زمان با هدف آشنا کردن دانش آموزان بعنوان پتانسیل های عظیم علمی و اقتصادی آینده با این حوزه از علم و فناوری پیشرفته در ایران و جهان برگزار می گردد.
در این دیدار، دکتر امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی نیز با ابراز خوشحالی از برگزاری چنین رویدادهایی در کشور، از آمادگی ستاد برای حمایت همه جانبه علمی، فرهنگی و اقتصادی کنگره خبر داد و گفت: آماده هستیم همه نوع همکاری با این رویداد داشته باشیم و معتقدیم حمایت از چنین برنامه هایی می تواند کمک مؤثری در جهت توسعه پایدار علمی و بازار فناوری کشور باشد.
طرفین در این دیدار، راهکارهای همکاری دوجانبه را بررسی و بر تعامل مؤثر در راستای اجرای هرچه موفق تر این رویداد بزرگ تأکید کردند.
شانزدهمین کنگره ملی و چهارمین کنگره بین المللی ژنتیک ایران با همکاری انجمن سلولی مولکولی ایتالیا و شبکه جهانی یوسرن در تاریخ ٢٧ تا ٢٩ فروردین ١٣٩٩ در سالن اجلاس سران تهران برگزار خواهد شد.
 

سخنرانان مدعو


برگزار کنندگان همایش
حامیان همایشگالری