اخبار

ملک زاده: به دنبال تقویت روش های ژن درمانی در بازار سلامت ایران هستیم.

به گزارش روابط عمومی چهارمین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران، در ادامه دیدارهای تیم مدیریت کنگره ژنتیک 99 با مسئولین و صاحب نظران این حوزه، جلسه ای با حضور دکتر ملک زاده، معاون پژوهشی وزیر بهداشت و برگزارکنندگان کنگره تشکیل شد.
 
 
در این دیدار ابتدا گزارش کنگره قبل و توضیحاتی در خصوص رویداد پیش رو توسط دکتر تولایی، ریاست انجمن ژنتیک ایران، دکتر مولی، دبیر علمی کنگره و آقای دکتر ابراهیمی، دبیر اجرایی کنگره ارائه شد. سپس خانم دکتر مهاجری، مدیر برنامه های علمی و تجاری سازی کنگره، گزارشی از روند برنامه ریزی ها برای اجرای جشنواره های تجاری سازی و دانش آموزی ارائه داد.
دکتر ملک زاده در این دیدار اظهار داشت پتانسیل کاری دانشمندان ایرانی حوزه ژنتیک در زمینه سلامت بسیار بالاست و باید این بخش در حوزه درمان فعال تر گردد. ملک زاده بطور اختصاصی بر تقویت روش های ژن درمانی تأکید کرد و گفت: بازار خوبی در آینده در انتظار این گونه درمان ها خواهد بود و متخصصین ما باید به سمت تجاری سازی دانش روش های درمانی مبتنی بر مهندسی ژنتیک حرکت کنند.
در این جلسه دکتر ملک زاده معاون پژوهشی وزارت بهداشت اعلام داشت: به دنبال جذب سرمایه برای توسعه روش های ژن درمانی از بخش خصوصی، خیرین و نهادهای دولتی هستیم. وی همچنین اعلام کرد سامانه نیماد می تواند از طرح های برگزیده جشنواره ژنتیک در حوزه سلامت و پزشکی حمایت کند.
شانزدهمین کنگره ملی و چهارمین کنگره بین المللی ژنتیک ایران با همکاری انجمن سلولی مولکولی ایتالیا و شبکه جهانی یوسرن در تاریخ ٢٧ تا ٢٩ فروردین ١٣٩٩ در سالن اجلاس سران تهران برگزار خواهد شد.
 

سخنرانان مدعو


برگزار کنندگان همایش
حامیان همایشگالری